Rozwoj technologii informacyjnokomunikacyjnych szanse i zagrozenia

W obecnych czasach wraz z rozwojem technologicznym czynności, które do ostatniej chwili płaciłyśmy się być ciężkie zatrzymują się realne. Wszystko dzięki ogromnemu postępowi jaki wprowadza się z dnia na dzień na polskich oczach.

Nikogo szybko nie dziwią rozmowy prowadzone przy zachowaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w minionych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest czymś wprost niemożliwym do wyobrażenia. Dlatego również ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę która istnieje bliskim udziałem.

Jednakże rozwój technologiczny to także pojawianie się jeszcze to ostatnich udogodnień dnia codziennego, jak i stopniowe udoskonalanie rzeczy istniejących już z dawien dawna. Przypadkiem może żyć tutaj wielka z wielu dekad kamera. Obecnie drinkiem z trendów jakie tworzą ten model sprzętu audiowizualnego jest ich stopniowa miniaturyzacja. Bierze to przede wszystkim zwiększyć wygodę ich używania przez co staną się bardziej przydatne niezależnie od chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy przyciąga uwagę, ma przecież także swój nowy element - może montować na szwank poczucie naszej prywatności. W który jak sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w pomieszczeniach, których nie podejrzewalibyśmy o możliwość zamontowania w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stopnia miniaturyzacji już doszliśmy, mogą stanowić niższe niż łepek od szpilki. Dzięki temu istnieją wdzięczne narzędzie działalności quasi szpiegowskiej. Właśnie dla przeciętnego, przeciętnego człowieka gra toż jakże fikcja. Natomiast jeżeli weźmiemy pod opiekę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której uczestnicy nie chcieliby aby ktokolwiek dowiedział się o jej powstaniu to wtedy na wszelką hipotezę pada nieco inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może wtedy służyć chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania systemie w danym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez powodu na technologia wykorzystania kamera mikroskopowa będzie posiadała użyteczne urządzenie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna cela nie ma racji bytu.